среда, 18 декабря 2013 г.

Захоплюючий Центр Коперника
Неймовірну кількість емоцій та захоплень ми отримали віввідавши Центр Коперника у м.Варшава. Тут ми не тільки знайомимося з експозицією, а й набули досвіду. На 22 тис. м ² можна самостійно проводити експерименти, завдяки яким складні явища, що відбуваються в природі, стають зрозумілими та простими. Одночасно-це захоплююче проведення часу. Експериментування так втягує, що на нього потрібно виділити кілька годин.
 До найбільш захоплюючим пам'яток відноситься планетарій "Небо Коперника"("Niebo Kopernika"), де, завдяки проекціями на сферичному екрані, що оточує зоровий зал з усіх боків, а також сучасним мультимедійним технологіям, в учасників сеансів створюється враження, що вони перебувають у віддалених куточках космосу, в глибині океану або всередині вулкана. Під час спеціального сеансу глядачі можуть навіть повернутися до витоків життя на Землі.
 Не існує визначеного маршруту відвідування, - ми самі вирішували, що і коли хоче мо побачити. Наприклад, в галереї "Світ у русі" ("Świat w ruchu") особисто переконалися, що відчував астронавт, ступаючи на поверхню Місяця. У галереї "Re: Generacja" ми дізналися, чого і чому ми боїмося. Галерея"Зона світла"("Strefa światła " ) - це чудове місце для тих, хто любить кримінальні загадки, а в галереї "Людина і довкілля "("Człowiek i środowisko") найважливішим експонатом стає сам відвідувач. Тут ми познайомились з межами власних можливостей, секретами почуттів і тіла.
Цікавим експонатом Центру Науки "Коперник" є "Електрибалт" ("Elektrybałt"), тобто електронний поет, який складає вірші на замовлення, а потім їх декламує . Прообразом цієї людиноподібної машини був персонаж, вигаданий Станіслав Лем і представлений в циклі його оповідань "Кіберіада" ("Cyberiada" ) .
Місця для експериментів знаходяться також під відкритим небом, у "Парку відкривачів "("Park Odkrywców" ), розташованому біля самого берега Вісли. За допомогою звукових систем "Ехо", "Конференція" і "Акустичні дзеркала" ("Echo", "Konferencja" і "Zwierciadła akustyczne") можна спілкуватися на відстані. Влітку в кінотеатрі під відкритим небом на території "Парку відкривачів", демонструються науково -популярні фільми і проводяться концерти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий