Традиції, що зароджуються

Учні  Рокитнянського районного ліцею беруть активну участь у   Всеукраїнській благодійній акції «Милосердя» яка у жовтні 2013р. стартувала у закладі

Заплановані заходи:
 1. 21.10.13р. просвітницький захід «Історія та сьогодення Червоного Хреста»;
 2. З 21.10.13р. по 25.10.13р. збір допомоги  районному будинку «Чебурашка», родинам, котрі опинилися в скрутних життєвих обставинах.
Учасники нашого клубу, як завжди, активні.
Відповідальні за збір допомоги:
8 клас – Поліщук Анастасія;
9 клас - Хорунжа Софія;
10 клас – Кирпель Юлія;
ІІ – Е – Липовенко Ганна;
ІІ – П – Саєнко Інна.
Відповідальна за проведення благодійної акції "Милосердя"  у  Рокитнянському районному ліцеї класний керівник 9 класу Нікітіна Тетяна Василівна. 

    21.10.13р. відбувся просвітницький захід «Історія та сьогодення Червоного Хреста», який провела Голова районної організації Товариства Червоного хреста України у Рокитнянському районі Клименко Людмила Миколаївна.

Волонтерський загін "Надія"продовжує свою роботу

4 жовтня волонтери Рокитнянського районного ліцею та учасники ШАП "Меркурій" привітали вчителів -пенсіонерів з Днем учителя. 
Учні 9 класу та активісти клубу відвідали вчительку біології Кононенко Ольгу Яківну. Ольга Яківна та її чоловік  присвятили все  своє життя вчительській справі. І зараз Ольга Яківна займає активну життєву позицію, нещодавно вона відвідала ліцей і провела цікаву виховну годину до 90-річчя Рокитнянського району.

На ліцейне свято День учителя сьогодні завітала Москалик Таїсія Петрівна. В нашому навчальному закладі вона працювала вчителькою права. 40 років свого життя Таїсія Петрівна віддала навчанню та вихованню підростаючого покоління. Багато слів вдячності почула вчителька від своїх учнів.Приємно було привітати вчителів, які вже на заслуженому відпочинку. Цікаво було спостерігати як світяться їхні очі від щасливих  хвилин спілкування з учнями. Ми завжди пам'ятаємо Вас, дорогі наші, найкращі, з професійним, Вас святом! Довгих років Вам життя!

Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання! 
29 жовтня учнями ліцею було вжито заходів щодо надання всебічної допомоги сім'ям з дітьми, які потребують матеріальної допомоги та людям похилого віку, що залишилися без опіки родичів.  
Відповідальність за збір матеріальної допомоги було покладено на таких учнів ліцею: Поліцук Анастасію, Григоренко Валентину, Кирпель Юлію, Липовенко Ганну та Саєнко Інну.
Віддали Крамаренко Надію Юхимівну, Билду Любов Миколаївну, Хорошун Зою Михайлівну учні 9 класу.Щира вдячність в очах цих людей залишиться в пам'яті наших дітей назавжди.
ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ЗАГІН " Надія"

На базі Рокитнянського районного ліцею учнями І-Е курсу та учасниками ШАП "Меркурій" створений волонтерський загін «Надія».
Метою створення загону є виявлення лідерів серед молоді, які готові займатися соціальною роботою з різними категоріями населення. Робота волонтерів тісно пов’язана із загально-шкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним.
Основними завданнями діяльності волонтерів визначені наступні:
·        створення умов для розвитку і саморозвитку учнівської молоді;
·        виявлення і розвиток організаторських, творчих, професійних здібностей молоді, здатності до взаємодопомоги, милосердя;
·        допомога одиноким людям похилого віку, дітям пільгових категорій;
·        пропаганда здорового способу життя, формування екологічної культури.
Під час проведення зборів заслуговують на увагу такі форми роботи, як: виховні години, тематичні лінійки, круглі столи, акції «Милосердя». Проводяться індивідуальні та колективні роботи.
Волонтери ведуть активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учнівської молоді з різних питань превентивного, екологічного, громадянського виховання, пропагують здоровий спосіб життя як одну з головних умов формування гармонійної особистості, часто проводять анкетування.
З цією метою проведено бесіди, на які також запрошувались спеціалісти окремих галузей медицини: «Життя без наркотиків та СНІДу», «Хвороб безліч, а здоров'я одне», «Підліток у сучасному світі» та тренінги «Реклама без маски» та «Алкоголь. Фактори ризику».
Ініціативними та активними були волонтери під час проведення акцій екологічного спрямування «Весняний тиждень добра – 2013р», «Зроби Україну чистою» та у двомісячнику благоустрою Рокитнянського району.
 Важливою ланкою волонтерської роботи є допомога одиноким людям похилого віку. Ці люди як ніхто потребують уваги, турботи. Члени загону відвідують їх, виконують посильну роботу по господарству, є цікавими співрозмовниками для пристарілих людей. Не забувають і про вчителів-пенсіонерів, вітають їх зі святами, ведуть цікаві розмови про колишню і сучасну школи.
Також не забувають, учні й про молодих мам, яким інколи тяжко впоратись зі кмітливою дитиною.       
  Була  організована і проведені акції озеленення та збереження лісу. Волонтери  взялися за перебудові шкільних клумб, висадили на них багаторічні квіти, робота продовжиться восени, висадкою нарцисів, гіацинтів та лілій.Не забуваємо і про «братів» наших менших. На захист бездомних котів та собак проведені агітаційні лекції. Учнями проводиться акція «Рятуємо птаха».

Діти швидко знайшли їм хазяїнів.

Скільки в світі волонтерів, стільки і  мотивів безкоштовної роботи. Принципи, за якими ми працюємо:

·         креативність у всьому;
·         відповідальність та особистісний контроль;
·         тактичне та стратегічне планування;
·         дотримання етики  волонтера;
·         взаємоповага та взаємопідтримка;
·         толерантність;
·         створення та підтримка традицій загону;
·         добровільна активність у справах;
·         партнерство та рівноправність.

      Волонтерський рух – це доброчинна робота, яка здійснюється заради добробуту людей, що нас оточують, людей, що в силу життєвих обставин потрапили у скрутне становище і потребують певної допомоги. Саме з такою метою і продовжує свою благородну місію наш загін  «Надія». 

Святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі

22 квітня відбулася зустріч з наставником Церкви Святого Йосифа Обручника, Михайлом Борисовичем Васильєвим.
Пам'яткою архітектури є дерев'яна церква Йосифа Обручника, розташована в центрі села Житні Гори. Церква зведена у 1756 році, спершу була трьохзрубовою з однією світловою та двома декоративними банями. У 1854 році до неї були добудовані бічні приділи та притвор. В інтер’єрі храму збереглися розписи XIX століття
20 квітня, в національний День довкілля, втретє пройде волонтерська акція "Зробимо Україну чистою!".

Акція "Зробимо Україну чистою!" вперше пройшла навесні 2011 року. Волонтери не співпрацюють з політичними силами, але діляться з органами місцевої влади ідеями з приводу підтримки чистоти та позбавлення від сміття. В Україні національним партнером акції в цьому році стала компанія ДТЕК.
В суботу всі бажаючі зібралися, щоб власноруч очистити Рокитне від залишеного сміття. Учні ліцею небайдужі до проблем екології довкілля, тому з радістю підтримали волонтерську акцію.


Двомісячник з благоустрою


В рамках двомісячника з благоустрою, озеленення, та поліпшення санітарного стану міста, 12 квітня відбувся суботник. До участі в яких, долучилися всі учні ліцею.
4 комментария:

 1. Активно відпочили від розумової праці і корисну справу зробили!

  ОтветитьУдалить
 2. Дуже добре поєднали приємне з корисним.

  ОтветитьУдалить
 3. І про хрещення Київської Русі було також цікаво і корисно.

  ОтветитьУдалить
 4. Зустріч з наставником Церкви Святого Йосифа Обручника була дуже пізнавальна. Захотілося знати історію нашої Батьківщини з усіх ракурсів.

  ОтветитьУдалить